5 minutowy przepis na fit Nesquik


Mieliśmy już przepis na fit wersję Cini Minis, dziś kolej na równie słodkie płatki śniadaniowe Nesquik. Są proste do wykonania, robi się je w 5 minut, a w kolejne 5 piecze:). Przepis nie jest do końca mój, bo znaleziony na necie, ale zmodyfikowany na bardziej zdrowy. Makro, dzięki temu jest bardzo przyjazne, możecie nim manipulować wg swoich porcji, a i tak będzie zdecydowanie zdrowsze od oryginału. Sami spójrzcie na wartości "odżywcze" produktu Nestle :/:
 
 Skład, równie odstraszający:


My natomiast do naszej fit wersji potrzebujemy jedynie:

Skład:

90g płatków owsianych, które mielimy na mąkę (wychodzą 3 porcje śniadaniowe po 30g)
30 g oleju kokosowego, polecam ten
3 łyżki słodzika w płynie (lub 1,5 łyżki stewii; najlepiej próbować masę, czy jest dla nas wystarczająco słodka)
3 łyżki dobrego kakao lub karobu
Cooking Spray 


Sposób przyrządzania:
(ostrzegam, banalny, polecam zaangażować w to dzieci, jeśli ktoś takie posiada zamiast kotów;))

Płatki owsiane mielimy, bądź blendujemy na mąkę, po czym mieszamy z kakao oraz słodzikiem. Na koniec dodajemy roztopiony olej kokosowy. Wszystko razem łączymy w ciasto, najlepiej za pomocą rączki.
Z powstałej masy lepimy kuleczki, które układamy na blaszce pokrytej papierem do pieczenia, spryskanym wcześniej olejem w sprayu (można zastąpić go olejem kokosowym;)).
Piekarnik nagrzewamy do 175 stopni. 
Kuleczki pieczemy ok 5 minut w piekarniku, program: góra-dół.
Po wyjęciu, pozostawiamy je do ostygnięcia, ponieważ kuleczki z początku będą jeszcze trochę miękkie, ale później stwardnieją. 
Są dość kruche, za to pyszne:)

Polecam do jogurtów (bez cuktu;)), mleka migdałowego oraz lodów z kalafiora :) 

P.S. Dodatkowo, mozecie stworzyć drugą wersję kolorystyczną Nesquików, jak w Nesquick Duo. Jasne kuleczki uzyskacie, dodając zamiast kakao odżywkę białkową waniliową:). Jak zrobię, dorzucę zdjęcie:)

Smacznego!
Moje śniadaniowe kuleczki i .. czarna kulka Barney ;P
A mój kolega i towarzysz treningowy, Bartek, który obecnie również redukuje, jako pierwszy dostał na spróbowanie 30g działeczki fit Nesquika:). Polecam przy okazji wpaść na jego BLOGA, Shredded For Life, gdzie znajdziecie ciekawe artykuły dotyczące redukcji. 
Etykiety: , , , , , , , , ,