fit ciasto kokosowo-marchewkowo-cytrynowe (bezglutenowe)


Zastanawiałam się ostatnio nad zrobieniem jakiegoś słodkiego ciasta ale z delikatnie kwaskowatym smakiem. Uwielbiam smak cytrynowy i kiedyś podzielę się z Wami przepisem na moje ulubione ciasto cytrynowe, z przepisu mojej Babci, tylko trochę zmodyfiowane;). Jednak mimo wszystko ostrzegam, że nie będzie ono super redukcyjnym przepisem z racji sporej ilosci żółtek i oleju kokosowego;). Bardziej polubią go za to paleo zwolennicy:). A smakuje obłędnie!

Na szczęście dzisiejszy przepis jest jak najbardziej FIT, do tego ciasto jest bezglutenowe, bez dodatku cukru (jedynie ten z marchewki) i bez laktozy.

Nie jest to standardowe ciasto marchewkowe, w przepisie jest tego owocowarzywa bardzo mało, co jest korzystne ponieważ marchewka po obróbce termicznej ma bardzo wysokie IG. Ciasto jest słodkie, a cytryna i mąka kokosowa dodają mu fajnego posmaku. Jego makro wygląda następująco:


I jak tu nie kochać mąki kokosowej:D

Mi wyszło z jednego bloku 12 sztuk ciasta, czyli jeden kawałek ma TYLKO 40 kcal (!!) 2g B/3,5gW/2,3 g T Szook?!

Zapraszam po przepis, który znajdziecie pod Wonder Woman z cytrynami;)


Z racji, że mnie często pytacie, gdzie kupuję składniki do przepisów, a szczególnie mąki bezglutenowe, od razu Was odsyłam, do bardzo fajnego miejsca. Możecie je w bardzo dobrej cenie zakupić w sklepie on-line: fitness-food.pl . Polecam, bo jest tu prawie wszystko co wykorzystuje w swoich wypiekach.


No taaaaaak...zostawić Wonder Woman samą z ciastem ;P


Ciasto idealnie nada się po treningu w celu uzupełnienia glikogenu;)

Mega koszulka od chłopaków z Kliniki Testosteronu :) Dziękuję jeszcze raz :**


Buziaki i Smacznego:DEtykiety: , , , , , , , , , ,