Urodzinowy fit torcik z kaszy jaglanej z malinami, czyli przepis na sernik bez sera (bez pieczenia)!


Przepis tym razem nie jest mój, tylko wzorowany na znalezionych kilku w Internecie, troszkę zmodyfikowany pode mnie;P Niestety są tu dwa dla mnie zakazane składniki (oczywiście na tą chwilę przed zawodami, bo tak spokojnie można je spożywać na redukcji od czasu do czasu;)), jednak z racji, że tort powstał z myślą o mojej Mamie, która postanowiła mnie odwiedzić w dniu swoich urodzin, to poszłam na odstępstwo. 

"Jagielnik" ( tak, to ciasto ma swoją nazwę, jak się dowiedziałam na insta:)), składa sie z samych zdrowych składników, nie zawiera cukru, oprócz fruktozy z owoców oraz słodzika. Nie ma w sobie ani grama sera lub mleka; zastępuje nam je kasza jaglana zblendowana na mus i "śmietanka" z migdałów:) Robiliście ją kiedyś? Wystarczy przez noc namoczyć w wodzie migdały i  następnego dnia zblendować je w wysokoobrotowym urządzeniu. Ja użyłam blenderu i też wyszło, może troszkę rzadsze;). Do tego nie trzeba tego ciasta piec. Jest to taki typowy ;p "sernik" na zimno. Jedynie do utwardzenia masy, zamiast żelatyny, użyłam zdrowego Agaru. Agar-agar jest to produkt pochodzenia roślinnego, pozyskiwany z yyy glonów:) , a dokładnie z krasnorostów. Jest całkowicie naturalny, bezwonny, bezsmakowy.  Ma w sobie błonnik, kwasy omega 3, kwas foliowy, witaminy K i E oraz B6!

Poza tym jest to czterowarstwowe ciasto, na bazie z daktyli i często używanych w moich przepisach: amarantusa ekspandowanego  i jagód goji

Ciasto oprócz urodzinowego tortu, może być też super zdrową alternatywą mazurka wielkanocnego:) 
Można poszaleć z jego ozdabianiem oraz wybrać zamiast malin, Inne ulubione owoce czy orzechy.

Dla osób, które są na ścisłej redukcji, polecam zrobić sam serniczek z migdałów, kaszy i agaru, bez podstawy daktylowej i zawsze można wybrać do tego owoce o niższym ig niż banan. 

Mimo tych składników makro jednego kawałka wychodzi i tak pięknie w porównaniu do bogatych w cukier serników tradycyjnych.

Zakładając 8 dużych kawałków jagielnika (tyle u mnie wyszło), mamy na 1 sztukę: 245 kcal, 39g W/5gB/5gT

Dziś trochę przegięłam z ilością fotek;P, także skrolujcie na dół po przepis;p Buziak!


Po serniku gwarantuję Wam wzrost poziomu endomorfin do maksimum :D
 I więcej powera do trenowania :P No i wypadałoby zrobić dłuższe cardio;PPrzepis poniżej: