Dokawy part 8
Z małym opóźnieniem, ale z dowodem, że wczoraj przygotowanym postem ( data na gazecie jak w filmach;p), zapraszam do cyklu #dokawy. 

1. Wolałabym, by moje artykuły miały inne nagłówki niż "oszustwo", ale tak to już jest, jak dotyczą tematyki żywności:/. Ktoś musi się na tym bogacić.

http://natemat.pl/42643,polacy-przeplacaja-za-ekologiczne-jedzenie-wielkie-zdrowotne-oszustwo

2. To jest najbardziej wypasiona siłownia, jaką widziałam:D. Szkoda, że nie w Polsce. A z chęcią podjęłabym takie wyzwanie projektowe:). Kula disco, fotele rokoko, czacha, kraty, haha jakoś jak to pisze, nie brzmi jak wnętrze marzeń;p ale sami sprawdźcie zdjęcia (view slideshow):

http://m.interiordesign.net/projects/detail/1521-look-better-naked/

3. Neurochemia w mózgu działa tak, że układamy sobie podświadomy układ nagród i kar, dlatego spożywanie np. słodyczy, odczuwamy jako przyjemność. Jak na naszym języku ląduje smaczne jedzenie, w mózgu błyskawicznie wzrasta produkcja dopaminy – neuroprzekaźnika związanego z odczuwaniem przyjemności i pożądania ( jak przy seksie). 

 http://www.iflscience.com/brain/here-s-what-happens-your-brain-when-you-give-sugar-lent

4. Faaaaaak, mam przesrane..

http://cleaneatingonline.com/how-sitting-too-long-affects-the-body/

5. Warto przeczytać i biec na siłownie;)

http://m.fitness.sport.pl/fitness/1,137364,11285429,Jak_odchudzic_masywne_uda_.html

6. Muzeum dla bezglutenowców XD ( czy to jest rasizm? jak tak, to sorry;))

http://glutenimage.tumblr.com/

7. Nawiązując do smutnej wiadomości z tygodnia, o śmierci Leonarda Nimoy'a, znanego z roli Spoka ze Star Treka, chciałam Wam sprzedać taką ciekawostkę o Lou Ferrigno, światowej sławy bodybuilderze. Czy wiecie, że ten mistrz Olimpia ( no dobra 3 miejsce), kilkukrotny Mister Universum, zagrał nie tylko rolę w Star Trek Continues, ale także ( śmiesznego staregoXD) Hulka :)

https://www.youtube.com/watch?v=GbHvPe7yl5k
https://www.youtube.com/watch?v=vQzJJtRs3Ko


8. Nie będę ściemniać, tak jest, nie wiem ile z Was to przeszło, ja w liceum, borykałam się kilka lat z anoreksją. Może łatwiej byłoby mi to pokonać, gdybym widziała w lustrze rzeczywisty kościotrupowy obraz siebie. 

http://neuropsychologia.org/neuropsychologiczne-teorie-postrzegania-siebie-a-z


P.s. Bardzo jest mi miło, że dostałam od Was tyle wiadomości o braku w poniedziałek cyklu dokawy:) Niestety wczoraj przegrałam z technologią:/Etykiety: