Szalenstwo! Cale ciasto na sniadanie ..:) Nowy przepisSzaleństwo! Mam zjeść całe ciasto na śniadanie !?  :D Makro : 26gW/32gB/2gT (290kcal). W tym 10g węgli to truskawki (140g) i jeszcze dochodzi dużo błonnika z otrębów żytnich ( na co akurat proponuję uważać, szczególnie jeśli w ciągu dnia spożywamy dużo produktów bogatych w błonnik;)).

Nie doceniałam otrębów żytnich (owsiane też są spoko;)), a ten niepozorny produkt pochodzący z przemiału ziaren na mąkę (pozostałości), ma stosunkowo niskie IG, ok. 15. Żeby było ciekawiej to ucieszy Was fakt, że otręby można zalewać gorącym mlekiem/wodą, gotować, piec itp. a ich IG nadal będzie niskie.

A tak wyglądają wartości odżywcze:

---------OTRĘBY OWSIANE----OTRĘBY ŻYTNIE
B-----------------  17,30----------------15,00
T-----------------  7,00------------------4,30
W----------------  50,80----------------26,00
BŁONNIK--------16,00-------------- 39,00


Otręby do tego spowalniają wchłanianie cukrów i złego cholesterolu, zawierają wiele związków mineralnych i witamin z grupy B oraz selen, cynk, chrom. W naszym układzie pokarmowym działają  trochę jak taka dobra ekipa  sprzątająca,  która oczyszcza nasze jelita ze wszystkich toksyn i pozostałości. 

Wracając do ciasta - przepis poniżej. Polecam opcjonalnie dodać do niego PB2 (sproszkowane masło orzechowe dla osób na redukcji) - ilość wg uznania . Da naszemu wypiekowi fajny posmak masła orzechowego. Smacznego!

A poniższy sprzęt podesłał mi fan bloga (aa pierwszy fan!;)) , idealny do wyrabiania ciasta.
Już wiem co chce na urodziny:)Etykiety: , , , , , , , , , , , ,