Jak zyc na redukcji bez slodyczy.. przepis na redukcyjne ciasto z kaszy jaglanej


Jestem uzależniona od słodyczy, ups... Tylko co zrobić jeśli się trenuje, albo jeszcze gorzej - jest się na redukcji:/ Ja za chwilę na nią przechodzę, a życia bez słodkiego sobie nie wyobrażam. Walden Farms - jest to dla mnie ostateczna alternatywa.  Na szczęście jest wiele rozwiązań za to..naturalnych, smacznych, które nie wymagają od nas bardzo dużych poświęceń, jeśli chodzi o życie bez cukru. Od razu mówię, nie wszystkie są low carb, ale metodą prób i błędów udaje mi się coraz częściej zmodyfikować tak przepis by w naszej posiłkowej dawce węgli zjeść trzy-cztery ciastka a nie jedno:).

O zdrowych zamiennikach cukru nie będę tutaj pisać, bo myślę, że takich informacji w necie jest dużo i zakładam, że większość ludzi, która trafi na tego bloga, wie co to jest stewia czy ksylitol. Oczywiście zachęcam wszystkich do zgłębienia wiedzy na temat cukrów prostych i ich odmian, na dole pod artykułem zamieszczę parę linków na ten temat, z którymi warto / można się zapoznać (szczególnie polecam artykuł o poliolach dla posiadaczy psów!). Wspomnę tu przy okazji, że w poniedziałki z rana będę udostępniała ciekawe artykuły wyszukane w necie dot tematyki fitnessu i kulturystyki, będzie to seria wpisów pod dosłowną nazwą " DO KAWY" i może przy kawce po śniadanku komuś z nudów zechce się tam zajrzeć. Obiecuje różnorodność;)

Przy przepisach dużo nie chce pisać, prawdopodobnie będzie to wyjątek.
Zatem dziś na pierwszy ogień idzie moje ciacho z kaszy jaglanej z orzechami, które z omletem białkowym stanowiło dziś moje drugie śniadanie ... OK, przyznaje się oraz kosztem ryżu na obiad:p ( zróbcie a zobaczycie dlaczego;)).

Bez cukru, bez glutenu, bez mąki, bez mleka, pełnowartościowe składniki i tylko 10g suchego produktu węgli w jednym kawałku (kaszy). Wyszło mi 10 sztuk.
Makro macie podane w przepisie, jeśli chcecie mniej tłuszczu, dodajcie mniej orzechów, więcej- analogicznie , eh farciarze!
Jeśli jesteście na masie, macie cheat meal, dodajcie miód, bo smak będzie dużo lepszy i taki trochę świąteczny:).

Przepis znajdziecie tu:A wcześniej wspomniane linki tu:
http://dieta.mp.pl/odchudzanie/radydietetyka/show.html?id=84395
http://kulturystyka.pl/poliole/
http://potreningu.pl/articles/1800/poliole--co-warto-o-nich-wiedziec
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/czy-stewia-to-dobra-alternatywa-dla-cukru-czy-stewia-jest-bezpieczna_42117.html
http://diabetyk.org.pl/nowosc/zdaniem-eksperta-o-stewii-pl.html
https://www.youtube.com/watch?v=ikNOxi2JC1UEtykiety: , , , , , , ,